Zajímavosti

Luhačovské dresy pronikly na stránku Orienteering Festivalu a do Wikipedie.

Rok 2006 ve videu ze Švédska, video z MS 2004 a plno dalších na YouTube pod heslem orienteering.

Extrémní bajker Honza Kopka jako první Čech a dokonce jako vítěz dojel do cíle závodu Iditarod Trail Invitational napříč Aljaškou.

Základní o-pomůckou je buzola. Jaký je rozdíl mezi buzolou a kompasem a co má společného buzola, lodní šroub, ložisko a pneumatická potrubní pošta? Odpovědi najdete tady a tady.

Jezdíte na horském kole? Pak by jste měli znát jméno Fisher, Gary Fisher. Jezdíte na horském kole s mapníkem? Pak by jste měli znát jména Jaryn a Báža.

Orienťák se běhá obvykle v lese, v lese se však nejen běhá orienťák. V lese se taky žije a hospodaří. Co to s sebou nese, kolik to nese a zda to les snese? Je tu o tom článek, je tu k tomu stanovisko. A co na to Jan Tleskač a Zelený Raoul?    

Ogaři z Finska na severním pólu - North Pole 2006. Ogara, co s nama jel Bike Adventure 06 a chvílu před tím byl na Everestu. A idol ogarů, co byl na všech osmičkách aj pólech - Reinhold Messner.

Vše, co jste chtěli vědět o sexu běhu, ale báli jste se zeptat: behej.com

Léta páně 2006, to byla zima... lyžníci si užili! (scénář, kamera, střih, režie, hlavní role: Jirka Slezák, Hanys Peřinka, Tomáš a Jirka Nečasovi)

Bicycle, bicycle, I want to ride my bicycle... Bredyho MTBO klip.

Nejenom trénováním a závoděním živ je orientační běžec. Tož trocha tej kultůry: skromní, ale nejlepší - Visáči (jinak také propagátoři o-oblíbených toi-toiek).

Jak se pěje v pohádce a píše vpravo dole: statistika nuda je, má však cenné údaje. Nuže, kolik členů, čipů a čípků, typů a týpků má českomoravskoslezská o-rodina? Tolik.

Olafova upoutávka na M ČR na krátké trati 2006 - v jedné z hlavních rolí Marek Cahel.

Je potřeba nezabloudit nejenom v lese, ale ani v Evropě.

S Jágrem v srdci - od mantinelu k mantinelu, po tenkém ledě? Kdepak. Správným směrem s orientačním během!:-)

Vizovický Bulvár je především díky Jeňovi studnicí senzací: je možné se dovědět kupříkladu několik hloupostí nebo o OB ve valašské lidové tvorbě.

Těleso ponořené do kapaliny, to je věda. A což teprve tělo vnořené do hustníku!

Roky 2007 a 2008 budou v ČR světověmistrovské či mistrovskosvětové: na kole MS v MTBO 2007 a po svojich MS 2008.

Myslíte si, že jsou první úseky na startu nervózní? Omyl!!!

Ó-videa: Thiery Guergiou v Cervaře, cesta Kalevanu Rasti k Jukole a Thierry v lese, a trocha reklamy...

Na dospěláckých represtránkách jsou dokumenty metodické a osvětové podstaty, tréninkové tipy a jiné zajímavé dokumenty, včetně vymakaného tréninkového deníku z dílny Radka Novotného.

Teplá večeře a doplnit tekutiny po výkonu - návštěva restauračních zařízení patři k sobotním večerům závodní sezóny... "Spokojenost hosta - náš cíl". Takže je potřeba natrénovat správnou trefu na záchodě a do spacáku...

Nová disciplína - MTBOdy painting - se představila na M ČR v MTBO v Novém Boru. Taková byla inspirace a takto dopadla premiéra v Boru.

  Weby elitních světových orienťáků: v angličtině - Pasi Ikonen, Vroni König-Salmi & Janne Salmi, v němčině - Simone Niggli-Luder & Matthias Niggli, v norštině - Hanne Staff & Bjornar Valstad, Jörgen Rostrup, ve francouzštině Thierry Gueorgiou; další na Orienteering Today.

Weby elitních českomoravských orienťáků: Dana Brožková, Eva Juřeníková, Bohdana Térová & Robert Heczko, Jaromír Švihovský, Tomáš Dlabaja

Orienťák se dá trénovat i u počitadla - Catching Features.

On-line rozhovor s předními znalci života a díla objevitele a průkopníka nejen orientačního běhu.

Pytrýs se vypravil s lyžařem Martinem Koukalem a horolezcem Radkem Jarošem na dobytí osmitisícovky Cho Oyu (8201 m n.m.) - Expedice Tibet 2004.

Orienťáci z Luhačovic na nejvyšší hoře západní a jižní polokoule - Aconcagua 2002 a 2003.