Honza Kopka, letosni vitez nejtezsiho zavode na svete - Iditarod Trail Invitational (zavod na 1100 mil po trati zavodu psich sprezeni Iditarod pro chodce, lyzare a bikery), prijede o svych zazitcich povykladat zlinskemu publiku. Pozvali jsme ho a on prijede promitnout svoji DiaShow ze zavodu a zajemcum podepsat svoji novou knizku "VE SPARECH ALJASKY". Kdo cetl prvni knihu "CYKLISTICKYM PEKLEM" o zavodech na Aljasce a dalsich extremech (Crocodile Trophy, Great Divide Race) zna Honzu jako vypravece. Nenechejte si ujit prilezitost poridit originalni darek pro cyklisty a dobrodruhy i s podpisem a hlavne prenest se na dve hodiny do mrazive divociny. Honza je skvely vypravec a velky pohodar!!!!

Honza Kopka ve Zline ve stredu 12. 12. 2007:

13:00-14:00 Rozhovor a povidani na radiu RockMax (89.6 FM)
15:00-16:00 On-line rozhovor na www.zlin.cz
19:00-21:00 DiaShow a autogramiada ve zlinske Alternative (byv. Kolektivni dum, naproti restaurace HAMI, mapa: http://www.mestozlin.cz/page/15511.poloha_alternativa/)

Iditarod Trail Invitational 07
--------------------------------------
Na kontě máte hodně závodů, které jsou označovány za extrémní. Který je podle vás ten nejextrémnější?

"Aljaška - psychicky nejtěžší závod, co jsem kdy jel. Trať je něco jako stará zlatokopecká cesta, vede z jedné strany Aljašky na druhou. Tam jsi úplně sám. Můžeš jít 200 km z jedné vesnice do druhé, tlačíš kolo a může ti to trvat třeba 14 dní. Jede se v zimě, teploty jsou většinou od minus deseti níž. Já tam zažil minus pětatřicet, to vyřadí člověka z provozu. Nemusí ti být ani zima, stačí, když ti zkřehnou prsty. Mě umrzly v prstech nervy. Neodemkneš zámek, zip, nic, prolomí se ti prsty. Po návratu se to lepší, odmrzlé nervy dorůstají tak milimetr za měsíc, takže se mi po čase všechno obnovila plná funkčnost. Navíc, protože byl špatný sníh, jsme jeli trasu, kterou neznali ani pořadatelé. Mapy těchto oblastí neexistují. Máš sice kompas, ale nesmíš sejít z cesty, nebo tě nikdo nenajde. Když zapadneš, musíš zůstat na místě a čekat, jestli někdy někdo pojede kolem a projede ti cestu, nebo ti tam odsud pomůže."

vice o extremnim Honzovi: www.jankopka.cz